• Akce
 • Bazar
 • Technika
 • Klub
 • O všem
 • Diskuse k článkům
 • Diskuse k článkům → Jízdní soupravy a jejich kombinace pro skupinu B,

  Přidat příspěvek | Zpět na seznam témat

  Jízdní soupravy a jejich kombinace pro skupinu B,

  Vložil: „System“ (registrovaný)Datum: 3. 11. 2013, 23:39:15Aktuální téma podzimu roku 2013 je bezesporu neustálé dohadování uživatelů internetu o tématu přípojných vozidel nad 750kg ve spojitosti se skupinou B, potažmo s harmonizačním kódem 96. V minulém článku jsem přesně popisoval, jak to s "Béčkem" a přípojnými vozidly nad 750kg chodí, proto se tohle téma této problematice věnovat nebude. Zjistil jsem totiž novou skutečnost, že lidé nerozumí nejen pojmům týkající se nové legislativy, ale hlavně, ani neumějí vypočítat složení jednotlivých souprav, vlastně ani neví, co mohou mít na svém tažném zařízení zapojeno.

  RE: Jízdní soupravy a jejich kombinace pro skupinu

  Vložil: Martin Jakab (Neregistrovaný)Datum: 12. 1. 2018, 01:33:17Dobry den,mohu tahnout maly nebrzdeny vlek s nejvetsi technicky pripustnou hmotnosti 750kg za Fiatem Ducato s nejvetsi technicky pripustnou hmotnosti 3300kg (na tazne ma 1600kg) s ridicakem skupiny B s rozsirenym rosahem?
  Moc diky za odpoved.

  RE: Jízdní soupravy a jejich kombinace pro skupinu

  Vložil: Josef Marek (Neregistrovaný)Datum: 11. 12. 2017, 10:40:40Jak je to spoužitím tachografu u soupravy nad 3500kg

  RE: Jízdní soupravy a jejich kombinace pro skupinu

  Vložil: Zhalud (moderátor)Datum: 7. 4. 2015, 20:24:59

  Na jedné straně rozumím, co chcete říct, na druhé straně nikde jsem v článku nenašel, že by bylo zmíněno, že musí mít přivesný vozík menší hmotnost než pohotovostní u tažného vozidla.

  Každopádně v česku je absence "váh" a samozřejmě se dá vždy odvolat na vážení, které jen v minimech případů je možno provést na místě.

  Poté je pravda, že člověk vyvázne "bez trestu"   

  Fiat Uno 1,4 Turbo Racing

  RE: Jízdní soupravy a jejich kombinace pro skupinu

  Vložil: jirka (Neregistrovaný)Datum: 6. 4. 2015, 12:29:32Doplnění: Není uzákoněno apriori, že váha přípojného vozidla musí být vždy menší, než-li pohotovostní hmotnost vozidla taženého - tedy auta. Vždy to vychází z TP!!! Toto snad platí jen u malých vozidel a nepržděných vozíků. To aby si někdo ze zahrádkářů nepřipojil za favorita 9 tunovou vlečku.

  RE: Jízdní soupravy a jejich kombinace pro skupinu

  Vložil: jirka (Neregistrovaný)Datum: 6. 4. 2015, 12:12:05Nějak s tím co se tu píše nemohu souhlasit. Našel jsem si přímo zákon. A u každéhoo vozidla je to jinak. Takže budu raději ještě podrobnější. Mám vozidlo Alhambra - Pohotovostní hmosnost 1628kg. Bržděný vozík max. 2000kg. A celková hmotnost soupravy je 4000kg. Toto jsou údaje z TP. Mám vozík s brzdou, který má konstrukční hmotnost 500kg a uveze 2100kg, Celková je tedy 2600kg. Na tomto vozíku mohu vést náklad o váze 1500kg. Mnozí si to pletou a říkají, že takový vozík nemohu zapojit. A aby bylo vše ještě jasnější, pak do tažného vozidla mohu dát ještě náklad 372 kg do celkové hmotnosti soupravy 4000kg. varianta jiná je, že celková hmotnost tažného vozidla je 2470kg, to znamená že naložím do vozidla 842 kg nákladu a za vozík, který váží 500 kg naložím jen 1500 - 842 kg = 658. Náš zákon nendo srozumitelně napsán a doporučuji se na toto podívat např. DE. V EU zákoně je jasně uvedena okamžitá hmotnost soupravy. Představte si, že máte auto, kdy můžete táhnout max. 1100kg. Půjčíte si vozík o váze 600kg, ale celkové 3000kg, naložíte na toto 4ks 6m trámů o váze 250 kč a dostal by jste pokutu. Naši policisti jsou toho schopni, vždy trvejte na převážení vozidla i přívěsu. Ono je to asi jako kdyby vás policajt zastavil v obci, podíval se na vaše auto, v TP by byla max rychost 195 km a on vám sebral řidičák za rychlou jízdu. Ani při převozu pozidla na vleku se již nemůže postupovat podle údajů z TP, ale podle okamžité hmotnosti. Příkladem převážíte kastli na bez motoru lak , policajt by se podíval do TP a postupoval by dle pohotovostní hmotnosti. Ta je ale jiná, nežli okamžitá váha vozidla - nákladu. provozní hmotnost je uváděna tak, že vozidlo má řádnou výbavu, má natankováno a k tomu je i připočtena váha 80 kg - řidič.

  RE: Jízdní soupravy a jejich kombinace pro skupinu

  Vložil: Zhalud (moderátor)Datum: 20. 3. 2014, 08:12:14

  Jaroslave, tak jak jsi dopadl s B96? 

  Fiat Uno 1,4 Turbo Racing

  RE: Jízdní soupravy a jejich kombinace pro skupinu

  Vložil: Zhalud (moderátor)Datum: 24. 1. 2014, 23:34:28

  Ahoj Jaroslave,

  pokud máte podanou přihlášku v autoškole (což máte), tak vždy tato přihláška definuje, ža jakým účelem skládáte zkoušku (B, C apod...). Pokud je autoškola ochotna s Vámi na téma řidičského oprávění B, respektive o kódu 96 jednat, tak bude po úspěšném složení zkoušky potvrzující dokument z autoškoly předán na dopravní inspektorát (včetně 96 harmonizačním kódu v něm uvedeným). Bohužel dle mých dosažených informací z jednání s autoškolami, které jsem provedl, Vám toto jediné ochotně provede pražská autoškola (Horázny Praha).  Cituji:


  Podmínky pro udělení řidičského průkazu:  • věk 18 let

  • zdravotní způsobilost

  • odborná způsobilost

  • obvyklé bydliště na území České republiky nebo studium zde alespoň 6 měsíců

  • nebýt ve výkonu sankce nebo trestu zákazu činnosti, spočívajícího v zákazu řízení motorových vozidel nebo nemít v registru řidičů zaznamenáno 12 bodů,

  • nebýt držitelem platného řidičského oprávnění uděleného jiným členským státem

  • "B96" lze absolvovat současně se skupinou B


   

  Ostatní autoškoly jen "tápou" a vlastně se ani neumí s danou legislavitou poprat - nerozumí ji a tvrdí, že to nejde (oslovil jsem jich osobně několik). Takže předpokládám, že i Vaše autoškola, pokud je jiná než mnou uvedená, tak Vám budou tvrdit, že to nejde i když to samozřejmě jde .....

   

  Fiat Uno 1,4 Turbo Racing

  RE: Jízdní soupravy a jejich kombinace pro skupinu

  Vložil: Jaroslav (Neregistrovaný)Datum: 24. 1. 2014, 13:03:23Chtěl bych se zeptat, kde jste zjistil , o kód 96 do ŘP, lze jenom zažádat při zkoušce, budu totiž příští týden dělat zkoušku na B.
  Děkuji za odpověď

  RE: Jízdní soupravy a jejich kombinace pro skupinu

  Vložil: Zhalud (moderátor)Datum: 11. 11. 2013, 00:43:54

  Normálně když se vozím, tak těch 10 naturalu kolikrát taky atakuju  :-)

  Každopádně jezdím aktuálně na plyn a s hengrem a slušným  tempem  - spotřeba 14l plynu, což hází úplně jiný cenový světlo.

   

  Fiat Uno 1,4 Turbo Racing

  RE: Jízdní soupravy a jejich kombinace pro skupinu

  Vložil: Maňas (Neregistrovaný)Datum: 9. 11. 2013, 21:32:05taky tě zdravím...ale spotřeba u bravčaka určo pod 10 nešla co :-D. Se stav někdy nahoru ;)

  RE: Jízdní soupravy a jejich kombinace pro skupinu

  Vložil: Zhalud (moderátor)Datum: 9. 11. 2013, 11:23:45

  Maňas: Cauvec, jojo jasně, hmotnosti reálný a papíry mohou být díky našemu inspektorátu a neustálým machinacím s datama ve finále rozdílný, ale ten příklad v článku byl jen příklad :-) .... Jinak Ečko je určitě dobrá věc, ale zase nebudu platit za něco, co v realitě ani nezapojím (protože aktuálně takový auto nemám a Iveco si kupovat nebudu), je to na každým, mě s Bravem bohatě stačí B a litám s hengrem. Bravčák to zvládál bravurně, dokonce i D1. 

  Fiat Uno 1,4 Turbo Racing

  RE: Jízdní soupravy a jejich kombinace pro skupinu

  Vložil: maňas (Neregistrovaný)Datum: 6. 11. 2013, 17:05:42čus lidi vidim že to pořat řešite mam dotaz zkus si zajet na vahu s prazdyn autopřepravnikem večinou ty čisla vubec nesedi řešil jse mto na vaze na slovensku v papirech bylo 350 realna byla 450 a nejake drobe tak bacha nato!!!!!! papirova muže sedet ale realna muze byt vetši jinač neni jednoduši dat 4500 a udělat si B+E než o tady řešit a co řikala bravčak na hengr neškrabal si 18kolama a o lemy..?:-)

  RE: Jízdní soupravy a jejich kombinace pro skupinu

  Vložil: Zhalud (moderátor)Datum: 3. 11. 2013, 23:42:58

  Doplním, že rozšiřující zkouška tzv. harmonizační kód 96 stojí v autoškole cca 2500Kč. Bohužel spousta autoškol není schopná zajistit a dokonce některé ani neví, co to je. Proto je třeba se obrátit na zkušenou autoškolu.

  Fiat Uno 1,4 Turbo Racing
  Nový příspěvek
  Jméno: *
  email: *
  Předmět: *
     
  Text: *  
     
  Kontrolní kód: Kontrolní kód
  Opište kontrolní kód: *
     
  Upozorňujeme všechny účastníky diskuzí, že příspěvky obsahující vulgární výrazy, reklamu na konkurenci, či inzerci na prodej vlastních komponent budou smazány. Prosíme, pište příspěvky k tématu, aby byla diskuze přínosná ostatním. Spamování v diskuzi bude bodově penalizováno a příspěvky budou smazány.
     
  Stránky:12
   

  Copyright (C) 2011 italpower.cz, Všechna práva vyhrazena.

  webdesign web-systemy.net | webhosting 1hosting.cz | Publikační systém QuickWEB CMS | Mapa webu (sitemap) | Bazar Fiat | Tepelná čerpadla | Vložit inzerát ZDARMA