• Akce
  • Bazar
  • Technika
  • Klub
  • O všem
  • Diskuse k článkům
  • Diskuse k článkům → Ethanol (E85) - zkušenosti, fámy, rady - II.díl

Přidat příspěvek | Zpět na seznam témat

Ethanol (E85) - zkušenosti, fámy, rady - II.díl

Vložil: „System“ (registrovaný)Datum: 3. 10. 2012, 01:14:56Vzhledem k velkému zájmu a množícím se dotazům ke kompletnosti problematiky alternativního paliva E85 jsem se rozhodl napsat druhý díl článku „E85 – fámy, rady, zkušenosti“. Našli se totiž řidiči (respektive „odborníci“), kteří článek v prvním dílu pošlapali kvůli nekompletnosti, ale také se našli řidiči, které článek zaujal a měli trefné doplňující dotazy.

RE: Ethanol (E85) - zkušenosti, fámy, rady - II.dí

Vložil: G-In (Neregistrovaný)Datum: 7. 12. 2016, 20:11:33Najezdil jsem již 70 tis.Km, podotýkám s jednotkou E-85 pouze na čístý E-85. Výměna lejů super, měním skoro čistý olej, pumpa chodí, žádná těsnění neporušena a auto si myslím, že je nepatrně živější. Vyměnil jsem nedávno svíčky, ale jak mě můj dvorní mechanik ujistil nebylo to skoro třeba (jako nové). Po výměně ale klesla spotřeba (měnil jsem namísto originálních z výroby iridiové) a motor jde tišeji a je živější.

Vložil: Vilém (Neregistrovaný)Datum: 7. 12. 2016, 19:25:51Z prezentované tabulky je zřejmé, že kombinovaná spotřeba stoupla o cca 46 %. To je logické, uvážíme-li, že alkohol v sobě nese o 58 % energie méně. Stoupne-li tedy spotřeba paliva zhruba o téměř polovinu, je také logické, že emise CO2 prakticky neklesnou (nebo jen nepatrně - viz též tabulku). Nechápu tedy, proč bych měl jezdit na tohle "ekologické" palivo, když vůbec takové není. Snad jen proto,abych poškádlil producenty nafty. Ovšem, je-li ten alkohol "biologický" (tedy pochází z nějakých zemědělských plodin), naopak potěšení mohou mít zemědělci, kteří se u nás produkcí potravin těžko uživí. To je ovšem jiná pohádka - o dotacích do zemědělské výroby ve Francii a Německu, nesrovnatelně vyšších, než u nás ...

Vložil: brezina (Neregistrovaný)Datum: 26. 6. 2014, 09:40:57S tou zvýšenou korozí, díky většímu množství vody, která vzniká při spalování etanolu, bych to tak zle neviděl, protože etanol neobsahuje síru jako benzín, a síra - tedy její kysličníky po spálení, jsou hlavní příčinou koroze.

Vložil: Little Boy (Neregistrovaný)Datum: 12. 4. 2013, 08:27:34Ahoj, na E85 jsem najezdil 60k km v tjetu, zadne michani a zadne prisady. Palivova pumpa ma 120k km a problemy s ni nejsou. Vzhledem k tomu, ze hlavni slozkou benzinu je xylen a toulen, nedelal bych si vubec iluze o jeho mazacich schopnostech.
    Add voda - E85 obsahuje bezvodny lih, nesmi v nem byt voda. Pokud mas pocit ze nekde tankujes vodu, posli na ne COI a ta jim zatopi. Ale neverim, ze si to nekdo lajzne (ONO urcite ne). Je na to i jednoduchy test, E85 snese min 10% vody nez se zacne separovat benzin od lihu, staci vzit trochu paliva a michej ho s vodou a zjisti pri jakem pomeru se te odseparuje benzin...
    Obdobne, auto by nemelo mit zadny problem s trochou vody v palivu, dokud se to neodseparuje, nicemu nevadi.. naopak to supluje vstrikovani vody/metanolu do sani a da se cekat navyseni vykonu, zlepseni chlazeni valcu atd.

Vložil: Zhalud (moderátor)Datum: 9. 1. 2013, 20:55:54

To je určite pravda, že poměrná část Naturalu zlepšuje zápalnost směsi vzhledem k charakteristice paliva, ale těch vlastností je více ... stejně jako větší znehodnocení oleje.

Fiat Uno 1,4 Turbo Racing

Vložil: Jirka (Neregistrovaný)Datum: 9. 1. 2013, 18:35:22Natural se do ethanolu nepřidává kvůli mazání, ale kvůli startovatelnosti, na čistý líh při teplotě pod 15°C nenastartuješ...
    Zkus to tady: skoda.panda.cz/clane…
    Nový příspěvek
    Jméno: *
    email: *
    Předmět: *

Text: *  

Kontrolní kód: Kontrolní kód
    Opište kontrolní kód: *

Upozorňujeme všechny účastníky diskuzí, že příspěvky obsahující vulgární výrazy, reklamu na konkurenci, či inzerci na prodej vlastních komponent budou smazány. Prosíme, pište příspěvky k tématu, aby byla diskuze přínosná ostatním. Spamování v diskuzi bude bodově penalizováno a příspěvky budou smazány.

Stránky:12

Copyright (C) 2011 italpower.cz, Všechna práva vyhrazena.

webdesign web-systemy.net | webhosting 1hosting.cz | Publikační systém QuickWEB CMS | Mapa webu (sitemap) | Bazar Fiat | Tepelná čerpadla | Vložit inzerát ZDARMA