Modely

Jak na výměnu lepeného bočního okna. Konkrétní příklad na Fiatu Bavo, ale lze aplikovat na všechny automobily.
 
Servisní manuály a elektrická schémata pro Fiat UNO
 
Nevíte jaký olejový filtr zvolit. Zde je katalog většiny olejových filtrů určených pro vozy Lancia
 
Nevíte jaký olejový filtr zvolit. Zde je katalog většiny olejových filtrů určených pro vozy Alfa Romeo
 
Nevíte jaký olejový filtr zvolit. Zde je katalog většiny olejových filtrů určených pro vozy Fiat
 
Pokud ve svém autě často odpojujete a připojujete baterii, dříve či později se vám stane, že konektor odejde do věčných lovišť a nastane otázka co s tím. No nejlépe vyměnit. Originální bateriové konektory jsou totiž hliníkové a snadno se tedy poškodí (zdeformují). Protože jsem i já měl konektory již ve značném stádiu rozkladu a auto mi nestartovalo, musel jsem se i já odhodlat k výměně. A i když jsem z toho měl obavu, tak se povedlo a postup jsem i nafotil.
 
Další, řekněme první, díl seriálu „Lze do Fiat Bravo dát motoru s turbem?“ se zabývá tím, jak vlastně dostat motor z auta ven. Tento návod využijete ve dvou případech. Poprvé, když budete dolovat motor z právě koupeného Coupe, aby posloužilo jako dárce orgánů, a podruhé, až budete vyhazovat HGT motor ven, abyste jej nahradili „novým“ agregátem.
 
Asi každý z nás se již na internetu setkal s těmito dotazy: „Jde dát turbo do HGT?“, „Mohu dát 2.0 20V turbo do mé 1.2?“ apod. Rozhodl jsem se napsat seriál článků, který by měl ukázat všem lidem, že to opravdu lze a proč se do takové přestavby (ne)pouštět.
 
Koupili jste si auto a nedostali jste k němu uživatelskou příručku, kterou nutně potřebujete nebo se Vám nechce jít pro ni do garáže a chcete si ji spustit v počítači. V tomto článku Vám představím internetové stránky, kde si jí můžete pohodlně stáhnout do svého počítače + vysvětlím jak postupovat.
 
Cítíte na Vašem autě slábnoucí brzdný systém? Pokud ano, je jednou z možností, že Váš brzdný mechanismus zadní nápravy již nepracuje jak má. Brzdy jsou na autě tím nejdůležitějším prvkem a jeho kvalitní stav šetří nejen budoucí finanční výdaje, ale hraje zde roli i Vaše zdraví. Proto následující článek nenechávejte náhodě...
 
Pokud uvidíš na prodej turbo GT2860RS, GT28 nebo T28, víš co to znamená? Víš, jaký rozdíl je mezi těmito turby nebo si myslíš, že je to vlastně všechno stejné? Je třeba si připlácet za turba z vyšší řady (nebo dokonce koupit tu nejvyšší řadu), pokud skládám motor mixované konfigurace?
 
Stojíte před volbou, jaké zvolit svíčky pro váš motor? Připravil jsem přehled 3 druhů zapalovacích svíček NGK. Návod se zaobrá svíčkami pro motory 2.0 20V a 20V turbo, čili Fiat Bravo, Fiat Coupe a Lancia Kappa, ale zcela jistě se návod může hodit i ostatním.
 
Chcete zvýšit výkon svému motoru, ale nevíte kde začít? Tento článek vám pomůže. Originální návod pochází z Velké Británie.
 
Jak už to bývá u starších fiatů, které už mají něco najeto odcházejí i provozní součástky, jako jsou třeba ložiska předních kol, čepy a podobně. Tady je návod jak vyměnit ložisko předního kola u Fiatu Uno 1.3 turbo.
 
Jak na kterém motoru, ale celkově se dá říct, že výměna těsnění pod hlavou motoru je zvládnutelná věc v domácích podmínkách, pokud máte aspoň trošku šikovné ruce a ten správný „vercajk“.
 
V tomto článku se podíváme na historii modelů rodiny Fiat Bravo a Fiat Brava.
 
Podívejte se na srovnání rozměrů Fiatů Bravo staré a nové generace
 
V diskusích se často setkávám s dotazy, jak nastavit rozvody. Dnes se tedy podíváme na to, jak nastavit rozvody na motoru 2.0 20V a 2.0 20VT (nastavení rozvodů je shodné). Tyto motory se montovaly do vozů Fiat Bravo, Fiat Coupe, Fiat Marea a Lancia Kappa.
 
Protože je diagnostika italských vozidel pro některé lidi stále velkou neznámou, pokusím se vám přiblížit, jak to s tou diagnostikou ve skutečnosti je. K provádění diagnostiky se používá program FiatECUScan. V tobě přípravy tohoto článku (7. února 2012) je k dispozici FiatECUScan verze 3.4.1.
 
Jistě jste si také všimli, že se v diskusím o italských vozech neustále objevují stále stejné dotazy, bude mi FiatECUScan fungovat s mým autem? Je moje auto podporováno? Jaký mám použít kabel pro diagnostiku? Seznam řídících jednotek podporovaných FIatECUScanem 3.4.1 naleznete zde.
 
Stalo se vám, že Vám začal prozlínat benzín v motorovém prostoru? Projevilo se stáří a praskla vám palivová hadička. Co s tím udělat se dozvíte právě v tomto článku.
 
Legendární Fiat Uno, který se stal i automobilem roku, má za sebou bez pár roků již 30letou historii. Proto by bylo správné na tento automobil zavzpomínat, protože Fiat Uno byl jeden z těch průlomových, který plnil přední stránky nejen italských časopisů.
 
Roky běží a z nových vozů ještě nedávno prodávaných jako novinky v autosalónech se stávají pomalu ale jistě dostupné ojetiny. Jelikož jsem měl možnost necelé 3 roky testovat tento vůz (v době psaní tohoto článku, který bude mít pokračování) od prvního kilometru, kdy vyjel z autosalónu, chci se podělit o přednosti ale i negativa tohoto italského krasavce.
 
 

Copyright (C) 2011 italpower.cz, Všechna práva vyhrazena.

webdesign web-systemy.net | webhosting 1hosting.cz | Publikační systém QuickWEB CMS | Mapa webu (sitemap) | Bazar Fiat | Tepelná čerpadla | Vložit inzerát ZDARMA