Výměna bateriových konektorů

Napsal: Miroslav Šraga, dne: 22. 9. 2012. 17:22, poslední aktualizace: 30. 9. 2012. 12:03
Pokud ve svém autě často odpojujete a připojujete baterii, dříve či později se vám stane, že konektor odejde do věčných lovišť a nastane otázka co s tím. No nejlépe vyměnit. Originální bateriové konektory jsou totiž hliníkové a snadno se tedy poškodí (zdeformují). Protože jsem i já měl konektory již ve značném stádiu rozkladu a auto mi nestartovalo, musel jsem se i já odhodlat k výměně. A i když jsem z toho měl obavu, tak se povedlo a postup jsem i nafotil.

Ze všeho nejdříve musíme koupit nové konektory. Eshopů s konektory je dnes opradu spousta, já jsem si vybral tento (+), protože k němu lze připojit 4 kabely a co se týče mínusového (-) konektoru, tak je úplně jedno jaký pořídíte, hlavně ať není z hliníku.

Nový bateriový konektor

Před samotnou výměnou je nutné odpojení a vyndání baterie, protože ač se to nezdá, tak míto pro manipulaci je opravdu potřeba. Zde mám nafoceno svůj zdeformovaný plusový konektor. Jak je vidět, je téměř nepoužitelný, protože hliník už změknul (důsledkem časté demontáže baterie).

Nový bateriový konektor Nový bateriový konektor Nový bateriový konektor Nový bateriový konektor

Takže, pokud máme odpojenou baterii, odšroubujeme matice z konektoru, abychom jednotlivé kabely oddělili (klíč 10mm). Ono se dá ty konektory odstřihnout i bez odšroubování těch matic, ale s těmi tvrdými kabely se fakt špatně manipuluje. Následně ze všech kabelů odstraníme původní očka a kabely odizolujeme.

Nový bateriový konektor Nový bateriový konektor Nový bateriový konektor Nový bateriový konektor

Odizovolané části kabelů přpojíme ke konektoru a pořádně dotáhneme (v tomto případě jsou to imbusy). Pozor, aby dráty připojené do konektoru neměly příliš dlouhou část, která je odizovolaná, mohlo by to způsobit neplechu, přeci jen jen to plusák.

Nový bateriový konektor Nový bateriový konektor Nový bateriový konektor Nový bateriový konektor

Jakmile máme hotovo, připojíme autobaterii a provedeme zkušební start.

Vstoupit do diskuse
 

Copyright (C) 2011 italpower.cz, Všechna práva vyhrazena.

webdesign web-systemy.net | webhosting 1hosting.cz | Publikační systém QuickWEB CMS | Mapa webu (sitemap) | Bazar Fiat | Tepelná čerpadla | Vložit inzerát ZDARMA