Svítící airbag u vozidel se zátěžovým senzorem ve spolujezdcově sedadle je častým problémem u vozidel Fiat Bravo, Fiat Stilo apod … Dnes si ukážeme malý test, kterým dokážeš v domácích podmínkách identifikovat závadu bez návštěvy servisu a vynaložených pětistovek za diagnostiku.
 
Výsledky jednotlivých sprintů 2014 v rámci Mistrovství ČR ve sprintech
 
Jak na výměnu lepeného bočního okna. Konkrétní příklad na Fiatu Bavo, ale lze aplikovat na všechny automobily.
 
Aktuální téma podzimu roku 2013 je bezesporu neustálé dohadování uživatelů internetu o tématu přípojných vozidel nad 750kg ve spojitosti se skupinou B, potažmo s harmonizačním kódem 96. V minulém článku jsem přesně popisoval, jak to s "Béčkem" a přípojnými vozidly nad 750kg chodí, proto se tohle téma této problematice věnovat nebude. Zjistil jsem totiž novou skutečnost, že lidé nerozumí nejen pojmům týkající se nové legislativy, ale hlavně, ani neumějí vypočítat složení jednotlivých souprav, vlastně ani neví, co mohou mít na svém tažném zařízení zapojeno.
 
Jak je známo, pravidla, které jsme považovali několik let nebo desetiletí za přirozené, se v poslední době nestávají přirozenými a to se týká i oblasti řidičského oprávnění. Novinkou roku 2013 je možnost řídit s "Béčkem" autopřepravníky nad 750kg - tzv. hengry.
 
Servisní manuály a elektrická schémata pro Fiat UNO
 
Vzhledem k velkému zájmu a množícím se dotazům ke kompletnosti problematiky alternativního paliva E85 jsem se rozhodl napsat druhý díl článku „E85 – fámy, rady, zkušenosti“. Našli se totiž řidiči (respektive „odborníci“), kteří článek v prvním dílu pošlapali kvůli nekompletnosti, ale také se našli řidiči, které článek zaujal a měli trefné doplňující dotazy.
 
Zde jsou uvedeny výsledky ze sobotního sprint day, který v Popicích uspořádal Tuning Club Břeclav
 
Nevíte jaký olejový filtr zvolit. Zde je katalog většiny olejových filtrů určených pro vozy Lancia
 
Nevíte jaký olejový filtr zvolit. Zde je katalog většiny olejových filtrů určených pro vozy Alfa Romeo
 
Nevíte jaký olejový filtr zvolit. Zde je katalog většiny olejových filtrů určených pro vozy Fiat
 
Jak si sám vyměnit olej? Výměna motorového oleje ve vašem voze je mnohem jednodušší, než se může na první pohled zdát a také vám může ušetřit nějaké ty peníze. Průměrně šikovnému kutilovi toto zabere 40 - 60 minut. Je důležité dbát na dodržení konkrétních pokynů výrobce motoru a také dodržovat základy bezpečnosti.
 
Pokud ve svém autě často odpojujete a připojujete baterii, dříve či později se vám stane, že konektor odejde do věčných lovišť a nastane otázka co s tím. No nejlépe vyměnit. Originální bateriové konektory jsou totiž hliníkové a snadno se tedy poškodí (zdeformují). Protože jsem i já měl konektory již ve značném stádiu rozkladu a auto mi nestartovalo, musel jsem se i já odhodlat k výměně. A i když jsem z toho měl obavu, tak se povedlo a postup jsem i nafotil.
 
Vybíráte si nové Bravo? Pokud ano, tak pozor! FIAT pozměnil typy výbav a co bylo dříve standardem, dnes už nemusí být
 
Další, řekněme první, díl seriálu „Lze do Fiat Bravo dát motoru s turbem?“ se zabývá tím, jak vlastně dostat motor z auta ven. Tento návod využijete ve dvou případech. Poprvé, když budete dolovat motor z právě koupeného Coupe, aby posloužilo jako dárce orgánů, a podruhé, až budete vyhazovat HGT motor ven, abyste jej nahradili „novým“ agregátem.
 
Asi každý z nás se již na internetu setkal s těmito dotazy: „Jde dát turbo do HGT?“, „Mohu dát 2.0 20V turbo do mé 1.2?“ apod. Rozhodl jsem se napsat seriál článků, který by měl ukázat všem lidem, že to opravdu lze a proč se do takové přestavby (ne)pouštět.
 
Koupili jste si auto a nedostali jste k němu uživatelskou příručku, kterou nutně potřebujete nebo se Vám nechce jít pro ni do garáže a chcete si ji spustit v počítači. V tomto článku Vám představím internetové stránky, kde si jí můžete pohodlně stáhnout do svého počítače + vysvětlím jak postupovat.
 
Cítíte na Vašem autě slábnoucí brzdný systém? Pokud ano, je jednou z možností, že Váš brzdný mechanismus zadní nápravy již nepracuje jak má. Brzdy jsou na autě tím nejdůležitějším prvkem a jeho kvalitní stav šetří nejen budoucí finanční výdaje, ale hraje zde roli i Vaše zdraví. Proto následující článek nenechávejte náhodě...
 
S hrdostí vám všem chci oznámit, že "klub příznivců italských vozů" italpower.cz se stal ve středu 23.5.2012 oficiálním členem Fiat People. Fiat People je oficiální portál pro majitele vozů značky Fiat a je provozován přímo společností FIAT ČR spol. s r.o.
 
Pokud uvidíš na prodej turbo GT2860RS, GT28 nebo T28, víš co to znamená? Víš, jaký rozdíl je mezi těmito turby nebo si myslíš, že je to vlastně všechno stejné? Je třeba si připlácet za turba z vyšší řady (nebo dokonce koupit tu nejvyšší řadu), pokud skládám motor mixované konfigurace?
 
Stojíte před volbou, jaké zvolit svíčky pro váš motor? Připravil jsem přehled 3 druhů zapalovacích svíček NGK. Návod se zaobrá svíčkami pro motory 2.0 20V a 20V turbo, čili Fiat Bravo, Fiat Coupe a Lancia Kappa, ale zcela jistě se návod může hodit i ostatním.
 
Je docela možné, že jste se již setkali s kombinací číslic a písmen na balení svíček NGK. Zde najdete návod, jak tyto kódy rozluštit.
 
V tomto článku budeme zveřejňovat výsledky ze všech akcí, které jsme s našimi vozy navštívili. Hlavním důvodem je, abychom měli na jednom místě přehled všech časů pro srovnání.
 
Chcete zvýšit výkon svému motoru, ale nevíte kde začít? Tento článek vám pomůže. Originální návod pochází z Velké Británie.
 
Ceny PHM v poslední době rostou raketovým tempem, je tomu doopravdy jen kvůli ceně ropy? Jsou na vině jen různé výkyvy na burze?
 
Jak už to bývá u starších fiatů, které už mají něco najeto odcházejí i provozní součástky, jako jsou třeba ložiska předních kol, čepy a podobně. Tady je návod jak vyměnit ložisko předního kola u Fiatu Uno 1.3 turbo.
 
Pokud máte svůj italský projekt, a váháte, jestli jej sem přidat nebo ne tak přemýšlejte rychle. Prvních 10 zaregistrovaných a chválených projektů získá možnost nahrát si do galerie až 50 fotek ZDARMA.
 
1.4.2012 je sice dnem aprílovým, ale my jsme se v tento den rozhodli strávit prací. Dokončili jsme pro vás tento portál, který má sloužit jako středobod veškerého dění, kolem italských automobilů, jejich úprav, projektů a také srazů. Doufáme, že se vám zde bude líbit.
 
Další z technických témat soustředící se na mechanické části motoru. Informace v tomto tématu možná ani nevyužijete, protože se tak často v domácích podmínkách nerealizují (jako například výměna těsnění pod hlavou). Ale i přesto, kdyby se někdo rozhodl nebo byl donucen z hlediska stavu motoru, tak jako tahák se bude toto téma určitě hodit.
 
Jak na kterém motoru, ale celkově se dá říct, že výměna těsnění pod hlavou motoru je zvládnutelná věc v domácích podmínkách, pokud máte aspoň trošku šikovné ruce a ten správný „vercajk“.
 
V tomto článku se více seznámíme se soutěží Evropské auto roku a také se seznámíme s jejími výsledky. Jak se v článku sami můžete přesvědčit, italská scéna se historicky drží na předních příčkách žebříčku.
 
V tomto článku se podíváme na historii modelů rodiny Fiat Bravo a Fiat Brava.
 
Podívejte se na srovnání rozměrů Fiatů Bravo staré a nové generace
 
V diskusích se často setkávám s dotazy, jak nastavit rozvody. Dnes se tedy podíváme na to, jak nastavit rozvody na motoru 2.0 20V a 2.0 20VT (nastavení rozvodů je shodné). Tyto motory se montovaly do vozů Fiat Bravo, Fiat Coupe, Fiat Marea a Lancia Kappa.
 
Je Vaše auto vybaveno turbodmychadlem? Pokud ano, tak Vás určitě bude zajímat následující téma popisující s turbodmychadlem spojený mezichladič stlačeného vzduchu – tzv. „Intercooler“. Cílem není probírat úplné detaily, cílem je nastínit jeho účel v motorovém systému a s tím spojený přínos.
 
S novým webem vstupují v platnost i nová pravidla. Prosím, věnujte jim pozornost a seznamte se s nimi.
 
Právě v těchto dnech spouštíme nový inzertní portál zaměřený jen a pouze na inzerci italských vozů, příslušenství a náhradních dílů. Registrované uživatele čekají různé výhody v podobě slevových kódů na prémiové služby. Pro soukromé inzerenty je vše zdarma. Komerční inzerce je placená.
 
Pro návštěvníky našeho webu máme další novinku - máme por vás předpověď počasí pro celou Českou republiku. Nyní již nemusíte studovat další portály, abyste zjistili jak bude a jestli má smysl vyrazit dnes na výlet. Vše máte na jednom místě.
 
Pro návštěvníky našeho webu máme dobrou zprávu - zprovoznili jsme chat se třemi základními chatovacími místnostmi. Chat spustíte tak, že ve vodorovném (horizontálním) menu kliknete na odkaz "Chat".
 
Stalo se Vám, že jste procházeli svůj velký technický průkaz a nenašli jste kolonku hodnoty emisní normy EURO nebo byla proškrtnutá i přesto, že Váš vůz je vybaven katalyzátorem? To Vás budou zajímat následující řádky …
 
Používáte autofólie nebo pokovené okna pro větší bezpečí proti vykradení či jako prvek pro odstínění slunečního záření? Rok 2012 je v České republice rokem velkých změn a bude se výrazně trestat, jak dopravními policisty, tak stanicemi technických kontrol!
 
Tento článek by mohl sloužit jako návod pro lidi, kteří si nechtějí kupovat adaptéry, ale chtějí si upravit kabely podle sebe, případně si adaptéry chtějí sami vyrobit. Jedná se vlastně o volné pokračování série článků o autodiagnostice.
 
Toto heslo platí vždy a na každém autě. Již od dob prvních úprav automobilů, ať pro sportovní účely či jako tuningové zpestření designu, se neustále řeší rozsah možnosti použití větších, širších či límcových kol pro různé modely Italských automobilů.
 
Protože je diagnostika italských vozidel pro některé lidi stále velkou neznámou, pokusím se vám přiblížit, jak to s tou diagnostikou ve skutečnosti je. K provádění diagnostiky se používá program FiatECUScan. V tobě přípravy tohoto článku (7. února 2012) je k dispozici FiatECUScan verze 3.4.1.
 
Jistě jste si také všimli, že se v diskusím o italských vozech neustále objevují stále stejné dotazy, bude mi FiatECUScan fungovat s mým autem? Je moje auto podporováno? Jaký mám použít kabel pro diagnostiku? Seznam řídících jednotek podporovaných FIatECUScanem 3.4.1 naleznete zde.
 
Stalo se vám, že Vám začal prozlínat benzín v motorovém prostoru? Projevilo se stáří a praskla vám palivová hadička. Co s tím udělat se dozvíte právě v tomto článku.
 
Tento článek stručně popisuje, co je to Emisní norma EURO, jaké jsou sní spojeny ekologické poplatky tzv. ekologická (EKO) daň. V tomto článku se též dozvíte, kdo je od EKO daně osvobozen.
 
Turbodmychadlo se dnes montuje na motory, stejně jako autorádio do interiéru vozu. Malá zmíňka o funkci v motoru, stejně jako o správné údržbě pro jeho co nejdelší výdrž
 
Legendární Fiat Uno, který se stal i automobilem roku, má za sebou bez pár roků již 30letou historii. Proto by bylo správné na tento automobil zavzpomínat, protože Fiat Uno byl jeden z těch průlomových, který plnil přední stránky nejen italských časopisů.
 
Roky běží a z nových vozů ještě nedávno prodávaných jako novinky v autosalónech se stávají pomalu ale jistě dostupné ojetiny. Jelikož jsem měl možnost necelé 3 roky testovat tento vůz (v době psaní tohoto článku, který bude mít pokračování) od prvního kilometru, kdy vyjel z autosalónu, chci se podělit o přednosti ale i negativa tohoto italského krasavce.
 
Toto téma bude určitě zajímat hodně potencionálních kupců italských vozů, potažmo i vlastníků. Zkusím podat svůj osobní pohled na věc, podložených léty zkušeností.
 
Je pneumatika levná opravdu levná jen z důvodu akční nabídky nebo je důvodem slevy například staří preumatiky, kterou prodejce záměrně zatajuje? Zkontrolujte si
 
Jak správně zahřívat a dochlazovat Vás agregát? Co člověk to názor a proto i italpower.cz se přidá s jeho názorem, který Vám může pomoci prodloužit životnost Vašeho motoru.
 
Tlak oleje v motoru je velice důležitá veličina, kterou je nutno sledovat, protože její nízká či nulová hodnota vede k zadření motoru. Tlak oleje v motoru musí mít výrobcem předepsanou hodnotu, aby bylo zajištěno kvalitní promazání všech pohyblivých, o sebe se třecích segmentů motoru.
 
Proč odlehčovat setrvačník? Má to své výhody?
 
Při brouzdání internetem narážím stále na stejné otázky týkající se olejů, jejich kvality, použití a přísad do olejů. Zkusím na Vaše množící se dotazy odpovědět z praxe, nikoliv zbytečnou citací teoretických rad, které naleznete na každé druhé internetové stránce.
 
E85, alias jízda na ethanol je dnes hitem číslo jedna v alternativních palivech. Je to doopravdy bezpečné palivo a je opravdickou náhražkou naturalu? I přesto, že nejsem žádný šílenec ekologického hnutí, velice mě toto palivo překvapilo ...
 
 

Copyright (C) 2011 italpower.cz, Všechna práva vyhrazena.

webdesign web-systemy.net | webhosting 1hosting.cz | Publikační systém QuickWEB CMS | Mapa webu (sitemap) | Bazar Fiat | Tepelná čerpadla | Vložit inzerát ZDARMA